close
تبلیغات در اینترنت
دسته دومِ ناامیدشدگان!!
loading...

اکسیر کنکور!!مشاوره کنکور96

 اولین زمانی که یه کنکوری باید این نکته رو بدونه،زمان شروع تلاش کردن و درس خوندن برای کنکوره.توی پستهای اول سال،همیشه روی این نکته تاکید میکنیم ولی خیلی از کنکوریها شاید بهش بی اعتنایی میکنن. اما بعد از اون اولین زمان،هروقت دیگه ای در طول دوران کنکور که این نکته یادآوری بشه بی تاثیر نیست و باز هم خوبه: سختی دوران کنکور،خود درسها و دشوار بودن اونها نیست!بلکه مشکلاتیه که در کنار درس خوندن باهاشون روبرو هستیم.اگه این مشکلات نبودن،قبولی توی کنکور هیچ کاری نداشت و در حال حاضر،موفق کسی هست که با…

دسته دومِ ناامیدشدگان!!

 اولین زمانی که یه کنکوری باید این نکته رو بدونه،زمان شروع تلاش کردن و درس خوندن برای کنکوره.توی پستهای اول سال،همیشه روی این نکته تاکید میکنیم ولی خیلی از کنکوریها شاید بهش بی اعتنایی میکنن.

اما بعد از اون اولین زمان،هروقت دیگه ای در طول دوران کنکور که این نکته یادآوری بشه بی تاثیر نیست و باز هم خوبه:

سختی دوران کنکور،خود درسها و دشوار بودن اونها نیست!بلکه مشکلاتیه که در کنار درس خوندن باهاشون روبرو هستیم.اگه این مشکلات نبودن،قبولی توی کنکور هیچ کاری نداشت و در حال حاضر،موفق کسی هست که با وجود این مشکلات بتونه از پس درس ها بربیاد و نتیجه خوبی کسب کنه!


بله دوستان،حکایت الان داوطلب های کنکور همینه.خیل عظیم کنکوریهایی که مهرماه با انگیزه و شور تمام شروع کردن به درس خوندن،بعد از یه مدتی که درگیر مشکلات شدن کم کم انگیزه شون فروکش کرد و خسته شدن.

یه دسته از کنکوریها توی ماههای آذر و دی ناامید شدن و دست از تلاش برداشتن.توی پستهای قبلی در ماههای آذر و دی سعی کردیم اکسیری ها جزو این دسته نباشن.

افرادی که جزو دسته اول نبودن،به تلاششون ادامه دادن.اینها از دسته اول مصمم تر و با اراده تر بودن و علاقه بیشتری به هدفشون داشتن.

امتحانات نوبت اول تموم شد و وارد نوبت دوم شدیم.حدود 5 ماه از شروع میگذره و هنوز تلاش ادامه داره.

اینجاست که شرایط سخت تر میشه و مشکلات جدیدی بروز میکنن:کم شدن انرژی و خسته شدن ناشی از تلاش 5 ماهه،غرق شدن در روزمره گی و از یاد بردن هدف و دلیل تلاش،ترس از فراموش کردن مطالب گذشته و نگرانی درمورد اونها و از همه مهمتر نرسیدن به حد آمادگی ای که مورد نیاز رشته دلخواه هست.

این دلایل متاسفانه باعث میشه که باز هم یک دسته از داوطلبین کنکور دست از تلاش بردارن و از رسیدن به هدف ناامید بشن.اما باز هم تمام تلاشمون رو میکنیم که از بچه های اکسیری کسی جزو این دسته نباشه!

دوستان خداقوت!تشویقتشویق

آفرین به شماهایی که تا الان کم نیوردین و برای هدفتون جنگیدین.میخوام بهتون بگم که الان وقت ناامیدی نیست و موفقیت هنوز هم دست یافتنی هست.

*انرژی تون کم شده و خسته شدین؟؟ خب برای همین گفتم خداقوت!ما اینجا بهتون انرژی میدیم تا خسته نشین.خودتون هم باید همیشه اصطلاحا خودتون رو شارژ کنین و نذارین انرژی تون تموم بشه! از اینها مهم تر،یه خدای مهربون هست که اون هم هوامونو داره و اگه تلاش کنیم بهمون انرژی میده!پس دیگه حرف خستگی رو هم نزنین.

*وقتی به اکسیر سر میزنین،باید حواستون باشه که توی چه موقعیتی قرار دارین و میخواین چیکار کنین.باید همیشه هدفتون رو به یاد داشته باشین و باورش کنین که بهش خواهید رسید.اینجوری دچار روزمره گی نمیشین و هدف و دلیل این همه تلاش و زحمت یادتون نمیره.شاید خیلیاتون میدونین که من وقتی خودم کنکوری بودم این وبلاگ رو ساختم.یکی از مهم ترین دلایلش همین بود که از جو کنکور خارج نشم و با کنکوریهای دیگه که اونها هم وبلاگ داشتن،همراه هم تلاش کردیم و خداروشکر موفق شدیم.الان اکثر اون دوستان رو خبر دارم که توی دانشگاه های خوب مشغول تحصیل هستن.شما هم میتونین توی این محیط دوستانه همین استفاده رو ببرین و با بقیه دوستان اکسیری به تلاش کردنتون ادامه بدین.

*همونطور که اشاره کردم یکی از مهم ترین نگرانی های کنکوریها توی چنین ایامی،فراموش کردن مطالب گذشته هست.شاید خیلیاتون به مباحث گذشته نگاهی انداختین و دیدین ای داد بی داد،خیلی از مطالب انگار یادتون نمیاد!استرس

بذارین یه مطلبی رو براتون توضیح بدم:

ماها کلا راحتی رو دوست داریم و تا جایی که امکانش باشه دوست نداریم فعالیت کنیم.مثلا وقتی راحت توی اتاقمون دراز کشیدیم و داریم استراحت میکنیم ممکنه حتی اگه تلفن زنگ بزنه از جامون بلند نشیم و نخوایم جواب بدیم.نیشخنداما تصور کنین اگه همون موقع خدای ناکرده زلزله بیاد،مثل فشنگ از جامون میپریم و فرار میکنیم.دقیقا بستگی داره موضوع چقدر جدی باشه!!عینک

خب از قدیم گفتن "مال،به صاحبش میره"!مغز ما هم مثل خودمونه و یه جورایی دوست داره تنبلی کنه!چشمکبرای همین وقتی همینجوری لای کتاب رو باز میکنیم و سعی میکنیم یه نکته ای رو که قبلا خوندیم به یاد بیاریم،مغز تنبلی میکنه و اون مطلب به ذهنمون نمیاد.اینجاست که ما خیلی نگران میشیم و فکر میکنیم که اون مطالب رو کاملا فراموش کردیم.در صورتی که اگه موضوع جدی باشه و مثلا سر جلسه آزمون نشسته باشیم،اگه همون مطلب ازمون پرسیده بشه مغز مثل فشنگ جواب میده و مطلب یادمون میاد.

البته بخشی از مطالب ممکنه واقعا فراموش شده باشه و نتونیم به یاد بیاریم.این مساله هم کاملا طبیعیه و جای نگرانی نیست.چون از عید که دوران طلایی هست به بعد و توی ماههای پایانی فرصت مرور داریم و قراره همه این مباحث رو مرور کنیم.پس اون بخش رو دوباره بازیابی میکنیم و تسلط مون برمیگرده.

خب این هم از این.

*اما نگرانی بزرگ خیلی از کنکوریها.

یادمه توی وبلاگ قبلی یه پست خیلی مفصل داشتیم با این نام:

"نتایج مردادماه اعلام میشه"

تمام مضمون این پست هم دقیقا در همین مورد بود.واقعا خیلی از کنکوریها از همون اول سال وقتی یه آزمونی رو میدن به تخمین رتبه میپردازن و تعیین میکنن که توی کنکور رتبه فلان فرد چی میشه!این کار مطلقا غلطه!

از اول سال و حتی الان،تا کنکور زمان زیادی مونده و توی این چند ماه نتایج ممکنه کاملا متفاوت بشه!دلیلش هم مقدار تلاش های متفاوت کنکوریهاست.

پس وقتی فعلا چیزی مشخص نیست و اوضاع همه ماها تا کنکور قراره فرق بکنه،اینکه از الان بشینیم و غصه وضعیت نامطلوب مون رو بخوریم اصلا کار عاقلانه ای نیست.بلکه باید تلاش کنیم و هرچی انرژی در توانمون هست رو بذاریم تا توی این فرصت باقیمونده وضعیتمون رو بهبود ببخشیم.

و اما سخن آخر:

دوستان عزیز،الان اوایل اسفندماه هست و این چندماهی که تا کنکور وقت داریم مهم ترین و باارزش ترین بازه زمانی هست.توی این بازه زمانی ما عید نوروز رو داریم که فرصت استثنایی برای بهتر شدن و جلو زدن از رقبا هست.توی ماههای بعد از عید هم تقریبا درسها دیگه به اتمام میرسه و کم کم دیگه درس جدیدی رو نمیخونیم لذا مباحث ثابت باقی میمونه و بر خلاف این چندماه که همیشه مباحث جدید میومد و ما فرصت آنچنانی برای افزایش تسلط نداشتیم،میتونیم روز به روز مسلط تر بشیم و وضعیت مون رو بهتر کنیم.

شاید بشه گفت آخرین فرصت برای شروع تلاش جدی الان هست و بعد از این هرچی بیشتر بگذره، امکان جبران کمتر و کمتر میشه.

پس با انرژی بیشتر،انگیزه بالاتر و عزم قوی تر تلاش جدی تری رو شروع کن و با توکل به خدا به سمت موفقیت بتاز!

لبخندبه سمت موفقیت بتاز...!لبخند

Amin بازدید : 869 سه شنبه 05 اسفند 1393 زمان : 15:34 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط خانم دکتر در تاریخ 1394/1/11 و 14:09 دقیقه ارسال شده است

س.چرا نظر من تایید نشد؟؟؟
پاسخ : سلام
نظرتون چی بود؟؟
زهره

این نظر توسط Nahid در تاریخ 1393/12/28 و 18:41 دقیقه ارسال شده است

چرا نظرمن تاييدنميشه؟!؟!؟
پاسخ : تایید شد

این نظر توسط مریم در تاریخ 1393/12/28 و 13:45 دقیقه ارسال شده است

سلام من تازگی ها انگیزمو از دست دادم اصلا نمیتونم درس بخونم چیکار کنم؟حواسم اصلا جمع درس نیست همش احساس میکنم امسال قبول نمیشم کمکم کنید
پاسخ : سلام
حتما توی دین و زندگی دوم خوندین:
و لا تتبعوا خطوات الشیطان،انه لکم عدو مبین
فکر میکنین وسوسه های شیطان فقط برای دروغ و غیبت و این چیزهاست؟تنبلی و ناامیدی یکی از بدترین نوع وسوسه های این موجود رجیم هست.پس اصلا بهشون اعتنا نکنین و به تمام وجودتون تلاش رو ادامه بدین
موفقیت دست یافتنیه
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط ehsan در تاریخ 1393/12/20 و 22:24 دقیقه ارسال شده است

بببخشید سلام دکتر امین مهربان یه سوال دارم از خدمتون
اگر من ازالان شروعی جدی تر کنم با ی وضعیت متوسط رو به پایین !!!!!!!!!
مییتونم امیدی به قبولیه پزشکی دولتی داشته باشم؟
عاجقتم
پاسخ : سلام آقا احسان عزیز
باید یه شروع خیلی جدی داشته باشی.موفقیت دست یافتنیه ولی با این وضعیت سخته.باید همه تلاشت رو بکنی ان شاءالله میشه
شاد و موفق باشی
امین

این نظر توسط در تاریخ 1393/12/19 و 20:22 دقیقه ارسال شده است

سلام به راهنماییتون احتیاج دارم من چارم تجربی هستم از تیر شرو کردم واسه کنکور خوندن اوایل با ساعت مطالعه خیلی کم و بعد کم کم راه افتادم و خوندم با برنامه کانون ماکسیمم تراز کانونم 6400 شد تا ابان و اذر همینطور خوندم بعدش یه مشکل خونوادگی پیش اومد واسم که هم ترازام هم ساعت مطالعم افت کرد ترازام اومد رو5500 و از برنامه هم عقب موندم ولی بگم کلا نذاشتم کنار میخوندم ولی کم حالا میخوام دوباره با قدرت شرو کنم ولی خیلی ناامیدم یکیو دیدم از همشهریام که میانگین ترازاش 6500بود رتبه کنکورش شد 2500 قطعا نمیشه با این رتبه پزشکی اورد منم که فقط پزشکی میخوام....حالا سوالم اینه اگه دوباره شرو کنم با اینکه درس نخونده زیاد دارم تست خیلی کم زدم و کلا عقبم میتونم به زیر هزار و پزشکی فک کنم؟؟؟؟شما دیدید اطرافتون با شرایط مشابه من تونسته باشن پزشکی بیارن؟؟؟؟؟؟ببخشید که خیلی طولانی شد من این سوالو تو پست دکتر نگارم گذاشتم چون میخوام نظر چن نفر از شما رو بدونم
پاسخ : سلام
شما الان سه ماه و چند روز فرصت دارین که یه دوره خیلی طلایی کنکور که خودش میتونه اندازه یک تا دو ماه حتی بازدهی داشته باشه روبروتونه !! پس چرا این قدر نا امیدین ؟؟
ترازتون خیلی بالا نیست اما اگه خیلی تلاش کنین مطمئن باشین که میتونین به نتیجه دلخواهتون برسین و این اصلا دور از انتظار نیست
قرار نیست که تراز شما تعیین کننده نتیجه نهاییتون تو کنکور باشه که با مقایسه تراز همشهریتون به این نتیجه رسیدین
من یکی از دوستانم ترازش خیلی خوب بود ولی رتبه کنکورش با توجه به شرایطش سر جلسه خیلی قابل قبول نشد و یکی دیگه از دوستانم با اینکه تراز پایینتری نسبت به اون دوستم داشت رتبه اش خیلی بهتر شد و با رتبه 1700 پزشکی زنجان قبول شد بدون سهمیه
پس اینو یادتون باشه همه چیز نسبیه و هیچ چیز مطلق نیست شکلک))
با توجه به رتبه قبولی تو رشته مورد علاقتون رتبه های بالای هزار هم پزشکی قبول میشن البته ایشالا که شما با تلاشتون حتما زیر هزار کسب میکنین
زهره

این نظر توسط راضیه در تاریخ 1393/12/18 و 20:40 دقیقه ارسال شده است

سلام.اینجامنبع امیده..
وای خوش به حالتون من به عشق پزشکی اصفهان درس میخونم.تو وب شمام که میام انرژیم مضاعف میشه..نمیشه درمورد درسهای ترم اولیا تو وبتون پست بگذارید؟
پاسخ : سلام
باعث افتخاره که این نظر رو دارین ...
ایشالا که به هدفتون میرسین و یه خانوم دکتر حاذق میشین
امیدوارم همیشه پر انرژی و سلامت باشین
ایشالا در اینده تو یه زمان مناسب در مورد رشته ها توضیح میدیم
اما فعلا باید به کسب بهترین نتیجه و رتبه تو کنکور فک کنین
شاد و موفق باشین
به امید قبولی تو رشته پزشکی اصفهان
زهره

این نظر توسط سارا در تاریخ 1393/12/16 و 18:19 دقیقه ارسال شده است

آقا امین شما سی دی های فیزیک کنکور آسان است رو دیدید؟ میشه روشون حساب کرد؟
پاسخ : چندتایی شون رو دیدم.بعضی دروسش مثل شیمی واقعا افتضاحه ولی بعضی دروسش مثل فیزیک بدرد میخوره و میتونه مفید باشه
اما حواستون باشه که به فرمولهای عجیب غریبی که بعضا به کار میبرن اصلا توجه نکنین و سعی کنین تا جایی که امکان داره با فرمولهای خود کتاب درسی که همه انواع سوالات رو میشه حل کرد کار کنین
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط سارا در تاریخ 1393/12/16 و 11:49 دقیقه ارسال شده است

سلام دکتر امین به نظرتون واسه چن تا مبحث فیزیک که میخوام بخونم( نور و شکست و گرما و مغناطیس و القا و دو تای آخر پیش) واسه هر کدوم اول کتابو بخونم بعد سی دی های کنکور آسان است نگاه کنم و بعد از گاج نقره ای تست بزنم بهتره ؟یا درسنامه گاج نقره ای به جای سی دی ها؟!
پاسخ : سلام
به نظرم بعد کتاب،اول درسنامه گاج رو بخونین و بعد دی وی دی هارو ببینین
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط بهارfrz در تاریخ 1393/12/15 و 12:26 دقیقه ارسال شده است

سلام به دکتر ها
امیدوارم خوب باشید
من در مرور کردن درس ها مشکل دارم شاید بخاطر اینکه ی مقدار دست کم میگیرم و میگم من که اینها رو خوندم ...
در حال حاضر من روشم اینه که برای مرور برمیگردمو سوالایی که غلط زدم دوباره میزنم
اگه در مورد مرور درسا راهنمایی کنید ممنون میشم
من قبلا مشاور داشتم(دانشجو پزشکی بود) اما اونم توی مرور خیلی نتونست کمکم کنه
در ضمن روزی 14 ساعت درس میخونم
ببخشید که طولانی شد ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ : سلام
مرسی
توی پست عید نوروز در مورد مرور توضیح خواهیم داد
حتما بخونینش و اگه بعدش سوالی داشتین در خدمتیم
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط من به هر قیمتی شده به هدفم میرسم در تاریخ 1393/12/13 و 21:08 دقیقه ارسال شده است

سلاممممممم.خوبین؟خیییلی وقته نیمدم.والا گوشیمو گذشتم کنار واسه همین.
فقط اومدم ی سر بزنم و برم .التماس دعا
پاسخ : سلام
ممنون خوبیم ؛ شما خوبین ؟؟
امیدوارم بهترین نتیجه رو بگیرین ... محتاجیم به دعا
زهره


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
Profile Pic
سلام دوست من! به سایت خودت خوش اومدی! این سایت همون اکسیر کنکور قدیمی هست امیدوارم اینجا هم مثل گذشته و حتی بیشتر رضایت شما رو کسب کنیم و مطالبمون به دردتون بخوره برای کنکور96 هم هستیم! با انرژی تر از قبل و با برنامه ها و فعالیت های متفاوت! ان شاءالله که بتونیم مطالب خوبی رو براتون داشته باشیم و استفاده کنین از پست هامون. لطفا نظراتتتون رو به صورت خصوصی ارسال نکنین چون واقعا امکان جواب دادنشون نیست.بهتره سوالاتتون رو هم به صورت مختصر و مفید ارسال کنین تا هرچه زودتر بتونیم جواب بدیم شاد و موفق باشین و حسااابی تلاش کنین...
اطلاعات کاربری
نویسندگان
کدهای اختصاصی