close
تبلیغات در اینترنت
دسته سوم ناامید شدگان!!!!!
loading...

اکسیر کنکور!!مشاوره کنکور96

 ماه فروردین تمام!نزدیک دوماه دیگه تا کنکور94 داریم و لحظه لحظه این مدت تعیین کننده اس که چه نتیجه ای توی کنکور داشته باشیم.اما اتفاقا مهم همینه که حواسمون به این مساله باشه. توی غفلت نباشیم و این همه نعمت های خدارو یادمون نره.تا بتونیم شکرگذارش باشیم. خیلیا بودن که آرزو داشتن الان جای تو باشن تا بتونن درس بخونن و مفید باشن اما عمرشون کفاف نداد.خیلیا هستن که آرزوشون هست امکانات و استعداد های تورو داشته باشن تا بتونن یه رتبه خوب کسب کنن.اما تو با اینهمه وقت و امکانات و استعداد،الان که دوماه…

دسته سوم ناامید شدگان!!!!!

 ماه فروردین تمام!نزدیک دوماه دیگه تا کنکور94 داریم و لحظه لحظه این مدت تعیین کننده اس که چه نتیجه ای توی کنکور داشته باشیم.اما اتفاقا مهم همینه که حواسمون به این مساله باشه.

توی غفلت نباشیم و این همه نعمت های خدارو یادمون نره.تا بتونیم شکرگذارش باشیم.

خیلیا بودن که آرزو داشتن الان جای تو باشن تا بتونن درس بخونن و مفید باشن اما عمرشون کفاف نداد.خیلیا هستن که آرزوشون هست امکانات و استعداد های تورو داشته باشن تا بتونن یه رتبه خوب کسب کنن.اما تو با اینهمه وقت و امکانات و استعداد،الان که دوماه مونده به کنکور داری تنبلی میکنی!!!

تنبلی ای که بدترین وسوسه شیطانه!!

اینقدر توی دین و زندگی راجع به نفس اماره و وسوسه های شیطان خوندیم که حفظ حفظیم.میدونیم که دروغ گفتن و تهمت زدن و ....وسوسه شیطان و نفس اماره اس.اما حواسمون به چیزای بالاترش نیست!!

شیطان برای کنکوریها هم دام مخصوص خودشون رو داره!دروغ و تهمت و شهوت و ریاکاری و اینها همش به کنار،دام اصلی تنبلی و ناامیدی هست!!

آهای کنکوری ای که تا میای شروع کنی درس بخونی فکر ناامیدی میاد به سرت....آهای کنکوری ای که فکر میکنی همه ازت جلوتر هستن و دیگه کار از کار گذشته...

فکر کردی اینها رو عقلت داره میگه؟؟ زهی خیال باطل که همه اینها دام شیطانه و تو حواست نیست!

مثل خیلیای دیگه که اسیر تهمت و دروغ و دزدی و چیزای دیگه میشن و فریب شیطان رو میخورن،خیلی از کنکوریها هم متاسفانه توی ماههای آذر و اسفند دچار ناامیدی شدن.توی اکسیر به دوستای خوبمون هشدار دادیم و شرایط رو توصیف کردیم تا حواسشون باشه و جزو اون دسته ها نباشن.اما همونجا تاکید کردیم که این کل ماجرا نیست!

باز هم شیطان دست روی دست نگذاشته و بیکار ننشسته!این روزها هم دسته سومی وجود دارن که بعد از کللللی زحمت و تلاش که توی این چندماه کشیدن...بعد از اینکه کلی هزینه کردن و حاصل زحمات پدر و مادرشون رو خرج کردن...بعد از اینکه کلی وقت گذاشتن برای کنکور و خودشون و اطرافیانشون رو امیدوار کردن،توی ماه اردیبهشت دست از تلاش برمیدارن و خلاص!

این دسته علاوه بر اینکه پیشرفت نمیکنن و فرصت موفقیت و کسب رتبه برتر رو از دست میدن،با ایستادنشون باعث میشن همین جایگاه و رتبه ای که دارن رو هم از دست بدن و بقیه ازشون جلو بزنن.

حالا چرا نباید ناامید شد؟

این شاید سوال خیلیا باشه.که چرا همیشه امین هی انگیزه و امید میده...؟چرا هی میگه بخونین و ناامید نشین...؟؟

اگه قراره همیشه همین حرفو بزنه که مشخصه داره چرند میگه و امید دادنش همش واهی و دروغه!!!

برای اینکه اینطور فکر نکنین و به حرفم اعتماد کنین دلیل دارم:

**اول اینکه همونطور که قبلا هم تاکید کردم توی این مدت،دیگه درسها تموم میشن و درس جدیدی اضافه نمیشه.برخلاف وضعیتی که تا الان بود که تا فرد کنکوری میومد روی یه مبحث مسلط بشه مبحث آزمون عوض میشد و مبحث دیگه ای توی آزمون بعدی مورد سوال قرار میگرفت الان دیگه اینطور نیست.

مباحث همونها هست و برای همین از الان به بعد وقتمون رو روی همین مباحث میذاریم نه مباحث جدید!

**دوم اینکه نحوه مطالعه توی این مدت با قبل فرق داره!

توی پستهای قبلی راجع به مراحل مختلف مطالعه صحبت کردیم.گفتیم برای شروع مطالعه هر مبحثی،اول کتاب رو میخونیم، بعدش مثلا کتاب کمک آموزشی، بعد از اون تست آموزشی میزنیم و...

این مراحل وقت گیر بودن و برای یه مبحث ساعت ها زمان میبرد تا انجامشون بدیم.اما الان به مراحلی میرسیم که وقت کمتری میبرن و زودبازده تر هستن.اون هم مرور و جمع بندیه

توی آزمونهای آزمایشی کنونی و خصوصا از این به بعد،باید مباحث قبلی رو مرور کنیم و به جمع بندی بپردازیم.مرورها علاوه بر اینکه زمان کمتری میبرن،به تسلط مون هم بیشتر اضافه میکنن.یعنی مثلا اگه در دفعه اول برای یه مبحث ریاضی 20 ساعت وقت میذاشتیم تا بتونیم 50 درصد توی آزمون بزنیم،الان با مرور اون مبحث توی 4ساعت،درصد رو به 80-70 میرسونیم و بازدهی مون خیلی بالاتر میره.

به علاوه در دوران جمع بندی که کم کم شروع میشه،ما آزمون های سه روز یکبار رو داریم.در هر آزمون،از همه مباحث همه درسها سوال مطرح میشه و دقیقا مثل کنکور سراسری هست.پس توی هر آزمونی که میدیم مثل اینه که یه دور کامل کتابهارو خونده باشیم.با چندین آزمونی که برگزار میکنیم با ضریب اطمینان بالا میتونیم بگیم که کل مباحث رو حداقل یک بار با آزمون دادن خوندیم و مرور کردیم..

در روزهای بین آزمونها هم که باز مرور کردن رو داریم.این مرور علاوه بر مرور در حین خود آزمون هست و باعث میشه بیشتر و بهتر به تسلط برسیم.ان شاءالله در مورد آزمون سه روز یکبار و نحوه برگزاری اش توی پست های بعدی مفصل توضیح خواهیم داد.

خب،این دو دلیل کافیه تا ناامید نشین؟؟پس اگه جوابتون مثبته و دوست دارین مثل بقیه مواقع که فریب شیطان رو نمیخورین اینبار هم بهش ضدحال بزنین،اصلا فکر ناامیدی هم به سرتون نیاد...با تمام انرژی برین سراغ درستون و تا میتونین تلاش کنین و به هدفتون نزدیک بشین.

سه تا نکته موند که باید یادآوری کنم:

اول اینکه درسها رو سعی کنین نهایتا تا اواسط اردیبهشت ماه تموم کنین و بعد از اون دیگه به هیچ وجه درس جدیدی نخونین!!

دوم اینکه به شایعاتی که این روزها میشنوین از قبیل تغییر ضریب دروس مختلف و اینکه امسال کدوم درس توی کنکور سخت تر خواهد بود اصلا و ابدا توجه نکنین!!اخبار موثق رو فقط از طریق خود سایت سازمان سنجش دنبال کنین.

سوم اینکه مراقب افراد سودجو و کلاه بردار باشین.کسانی که توی این ماههای آخر با تبلیغ تحت عنوان مهندسی معکوس و...ادعا میکنن که میتونین با کمک اون روش ها سوالات کنکور رو جواب بدین.این روش ها اصلا و ابدا کارساز نیست و حتی باعث تلف شدن وقتتون توی این مدت و همینطور سرجلسه کنکور میشه.

تجربه این چندسال نشون داده که کنکور سراسری استانداردترین و با کیفیت ترین سوالات رو داره و هرکسی خود مطالب درسی رو بهتر و دقیق تر خونده و فهمیده باشه نتیجه بهتری میگیره!

پ ن:امیدوارم امروز آزمون خوبی رو پشت سر گذاشته باشین،مسابقه تراز آزمون به زودی گذاشته میشه.

پ ن2:برای افزایش انگیزه دوستان کنکوری توی دوماه پایانی،مشاوره انگیزشی رو در نظر داریم.ان شاءالله به زودی جزئیات و شرایط مشاوره در قالب یه پست اعلام خواهد شد.

شاد باشین و به سمت موفقیت بتازین!!

Amin بازدید : 631 جمعه 28 فروردين 1394 زمان : 16:29 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی در تاریخ 1394/2/2 و 12:12 دقیقه ارسال شده است

خداییش دایی امین ما تو دنیا تکه..شکلک
دکتر جان بهترین ها را براتون آرزو میکنم..شکلک
پاسخ : به به علی جان
خوبی؟چه میکنی با درسها؟
لطف داری عزیز
ان شاءالله تو هم موفق باشی
http://www.exirekonkoor.rozblog.com/images/smilies/smile%20(27).gif

این نظر توسط رها در تاریخ 1394/2/1 و 23:41 دقیقه ارسال شده است

سلام دكتر
مرسي بابت پست خوبتون
در مورد زمان تموم كردن درسا يه سوال دارم:
تا 20 ارديبهشت ميشه درس جديد خوند؟ بعد 4-3 روز مرور خيلي سريع نكات مهم و بعد شروع آزمون هاي 3روز يكبار؟
مرسي
پاسخ : سلام
خواهش میکنم
دیگه آخرین تاریخ برای خوندن درس جدید 20 اردیبهشت هست.بعد از اون دیگه اصلا نباید درس جدید خونده بشه
میشه بعد از اون بلافاصله آزمونهارو شروع کرد و میشه هم چند روز رو به مرور سریع اختصاص داد
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط نینآ در تاریخ 1394/2/1 و 21:39 دقیقه ارسال شده است

سلآم،ببخشید شما میدونید فیزیک از هرکدوم از فصلها چندتا سوال میاد؟
فیزیکم خوب نیست میخوام وقتمو بذارم روی فصلهای پر سوال.کارم درسته یا غلط؟:‏(‏
ممنون
پاسخ : سلام
کارتون کاملا درسته
حدودی یادمه اما دقیق دقیق نمیشه گفت
از فیزیک سه که شروع کنیم:
فصل اول2 تست
فصل دوم 3تست
فصل سوم و چهارم 1 یا2 تست
فیزیک پیش
فصل اول(همراه با فصل دو سال دوم) 3 یا 4 تست
فصل دوم(همراه با فصل سه سال دوم) 3 تست
فصل سوم 2 تست
فصل چهارم 1 یا 2 تست
فصل پنجم 3 تست
فصل ششم 1 تست
فصل هفتم 1 یا 2 تست
فصل هشتم 1تست
فیزیک دو: فصل اول ممکنه مستقیما سوال نیاد یا 1 تست بیاد
فصل چهارم ممکنه صفر یا 1 تست بیاد
فصل پنجم 1 تست
فصل ششم 2 یا 3 تست
فیزیک اول
از سه فصل اول ممکنه صفر یا 1 تست مطرح بشه
فصل چهارم و پنجم 2 یا 3 تست
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط نیلوفر در تاریخ 1394/1/30 و 16:49 دقیقه ارسال شده است

خدایا شکرت که سالمیمشکلکیه دوست عزیزی میگفت این دو ماه =یک صفر.تاحالا هر رتبه ای که کسب میکردی اگه این دو ماه ناامید نشی یک صفر از جلوش برداشته میشه ان شاالهشکلک

این نظر توسط مریم در تاریخ 1394/1/30 و 11:29 دقیقه ارسال شده است

من تا حالا عمومی هیچی نخوندم....پایه عربی و زبانم قویه و زبان نقطه قوت پایدار منه....اگه بخونم میتونم رو عربی وزبان حساب کنم...به نظرتون خوبه تا کنکور ادبیات فقط قرابت که آمادگی بیشتری دارم کار کنم؟ دینی همشو بخونم از الان روزی یه درس و عربی زبانمو کامل میخونم....زیست و شیمی رو یه دور خوندم....از این به بعد هم مرورشون میکنم....ریاضی هم فک کنم وقت بذارم میتونم روشون حساب کنم مباحثی که آمادگی بیشتری دارم اینان: ترکیبات احتمال ماتریس انتگرال مثلثات حد مشتق کاربرد مجانب معادله نامعادله آمار. فیزیک هم گرما و نور وشکست و فصل آخر پیش. سهمیه ایثارگران هم دارم...خوبه همین طوری پیش برم؟ دارو میخوام.
پاسخ : برای دروس عمومی این مدت باقیمونده زمان خیلی خوبیه تا درصدشون رو بالاتر ببرین و تقویتشون کنین.برنامه ای که گفتین خوبه.البته برای ادبیات اگه سعی کنین علاوه بر مبحث قرابت،مباحث دیگه رو هم یکمی کار کنین خیلی خوبه
برای فیزیک مباحث کمی رو گفتین.برای کسب درصد لازم حواستون باشه که باید چند فصل رو بخونین(با توجه به بارم بندی و تعداد سوالات مطرح شده از فصول مختلف)
با تلاش توی مدت باقیمنده ان شاءالله داروسازی قبول میشین
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط حدیثه در تاریخ 1394/1/30 و 10:08 دقیقه ارسال شده است

اقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ممنوووووووووووووووووون خیلی زیاااااااااااااااااااااد .بابت تمامی حرفای خوبی که میزنید ممنونم. انشا.....هرچیزی که از خدا میخایید بهتون بده.براتون دعامیکنم برام دعا کنید.یاعلی.
پاسخ : خواهش میکنم،قابلی نداشت
خوشحالم که از پستهامون راضی هستین.خداروشکر
مرسییی
شاد و موفق باشین
امین

این نظر توسط فـــــــرزین در تاریخ 1394/1/29 و 23:56 دقیقه ارسال شده است

عالی بود ممنون امین جانشکلک
پاسخ : خواهش میکنم قابلی نداشت فرزین عزیز

این نظر توسط امیرحسین در تاریخ 1394/1/29 و 9:09 دقیقه ارسال شده است

 . این کامنت دیروز سایت پست معجزه روزهای آخر تا کنکور هست 
خیلی تامل برانگیزه و آموزنده .. 


سلام آقای دکتر 
عذر میخوام مزاحم شدم، چند وقتی هست که کامنت های دوستان میخونم. همه میگن میشه پزشکی قبول شد؟ میشه دارو بیاریم؟ دندون چی؟ 
من رشته دبیرستانم تجربی بود. هدفم پزشکی. خیلی خوندم. خیلی زیاد‌. سال اول نشد. موندم سال بعد. سال بعدشم نشد. بازم موندم برای سال بعد. باز هم نشد. باز هم موندم سال بعدش و بازهم نشد... 
خلاصه پزشکی نشد و رشتم عوض کردم و برای سال بعدش کنکور ریاضی شرکت کردم. چیز زیادی نخوندم براش. بیشتر دروس عمومی خوندم. جغرافیا دانشگاه فردوسی مشهد قبول شدم. از رشتم راضی نبودم. چون بازار کار نداشت. بدم میومد برم سر کلاسها. دو سه ترم اول مرخصی گرفتم. 
توی فامیل سر زبونها افتاده بودم و درس عبرت شده بودم برای دیگران! 
از این موضوع خیلی ناراحت بودم. تصمیم گرفتم توی همین رشته موفق بشم. یه تصمیم جدی. 
رفتم دانشگاه و شروع کردم به خوندن. همزمان با دروس دانشگاه، کلاس زبان هم رفتم، تافل هم گرفتم. کارشناسی رو خیلی زودتر از بقیه تموم کردم با اینکه دو ترم نرفته بودم دانشگاه. ارشد رشته خودم همون دانشگاه فردوسی هم قبول شدم. مقاله های زیادی در ISI نوشتم. ارشد هم عالی سپری شد. بخاطر این موفقیت تونستم راحت در مصاحبه دکتری هم قبول شم که این موفقیتم همراه شد با عضو هیئت علمی شدن در دانشگاه شهر خودم. خلاصه الان فهمیدم موفقیت چیه و من خودم این موفقیت بدست اوردم‌. 

اینهمه حرف زدم که به دوستانم که اصرار دارن بر پزشکی و دارو و دندون، بگم که شما تلاشتونو بکنید، ولی نتیجه نهایی دست خداست، حتی اگه شما بهترین باشین، تا اون بالایی نخواد شما چیزی بدست نمیاری. همیشه تلاش کنید، بقیشو بسپرید به دست خدا. اون بهترین رو براتون کنار گذاشته. 
انشالله که با توکل برخدا و تلاش بی پایانتون و کمک های دکتر افشار، به اون بهترینه برسید...پاسخ استاد افشار : سلام 
شاید تو چند ماه اخیر بهترین کامنتی که داشتم برای شما بوده 

خیلی خاص ازت ممنونم 
فوق العاده برات آرزوی بهترین ها دارم و امیدوارم حرف هات بقیه هم بخوانن


این نظر توسط امیرحسین در تاریخ 1394/1/29 و 9:08 دقیقه ارسال شده است

دوستان بیاین ذهنیتمون رو نسبت به موفقیت عوض کنین .. 
ببینید متاسفانه از نظر ما که کنکور رو یه غول کردیم موفقیت فقط یعنی شریف و تهران و رنبه زیر 500 .. 
بعد میشینیم میبینیم که خب من که در حد اونا نیستم پس چکار کنم.. اها یکسال دیگه میمونم .. یا اینکه نه اصلا دیگه درس نمیخونم من رو چه به موفقیت.. 
تو عباس اباد یک شخصی هست که تا سوم راهنمایی درس خونده.. در جاده کلاردشت یک گاوداری بزرگ زده و ده نفر اونجا مشغول کارند.. در نزدیکی رامسر هم دو هکتار باغ ایجاد کرده که چندین نفر مشغول کارند و بازار تنکابن رو با میوه هاش تامین میکنه.. 
انصافا قبول داری این شخص که نزدیک سی نفر به واسطه اش کار میکنن و کلی سود واسه منطقه داره از من و تویی که داریم با ارزوی شریف و تهران سالای زندگیمون رو از دست میدیم موفق تره؟؟ 
دوستان من بعد دو سه سال پشت کنکور موندن به این نتیجه رسیدم باید دیدم رو از همون اول عوض میکردم.. بابا موفقیت یعنی یه چیز دیگه.. 
من همون سال اول که میتونستم برم ازاد دارو .. اگه میرفتم و تو دانشگاه ترم تابستونه هم میگرفتم میدونستین همین الان من ترم هفت بودم و میتونستم داروخونه بزنم ؟؟ و سال دیگه در 21 سالگی میتونستم برم واسه ph.d امتحان بدم ؟؟ و در 24 سالگی استاد دانشگاه میشدم ؟؟ 

اما من گفتم نه نه من و ازاد ؟؟ کسر شان بابا.. و نشستم به امید رتبه برتری. 

دوستان فقط میخوام بهتون بگم دیدتون رو اگه نسبت به موفقیت عوض کنین دیگه نه استرس دارین نه به این فکر میکنین که چقدر زمان دارین

پاسخ : مرسی بابت کامنت پر انرژی ات امیرحسین عزیز
یکمی اطلاعات بعضی قسمتهاش فقط نادرسته
ترم7 داروسازی به هیچ وجه نمیتونه داروخونه بزنه.
شاد و موفق باشی
امین

این نظر توسط منه بیچاره در تاریخ 1394/1/29 و 1:29 دقیقه ارسال شده است

سلام.کسانی ک یه گوششون کم شنوا باشه نمیذارن پزشکی بخونه؟؟
پاسخ : سلام
فکر نمیکنم از این بابت مشکلی باشه
شاد و موفق باشین
امین


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
Profile Pic
سلام دوست من! به سایت خودت خوش اومدی! این سایت همون اکسیر کنکور قدیمی هست امیدوارم اینجا هم مثل گذشته و حتی بیشتر رضایت شما رو کسب کنیم و مطالبمون به دردتون بخوره برای کنکور96 هم هستیم! با انرژی تر از قبل و با برنامه ها و فعالیت های متفاوت! ان شاءالله که بتونیم مطالب خوبی رو براتون داشته باشیم و استفاده کنین از پست هامون. لطفا نظراتتتون رو به صورت خصوصی ارسال نکنین چون واقعا امکان جواب دادنشون نیست.بهتره سوالاتتون رو هم به صورت مختصر و مفید ارسال کنین تا هرچه زودتر بتونیم جواب بدیم شاد و موفق باشین و حسااابی تلاش کنین...
اطلاعات کاربری
نویسندگان
کدهای اختصاصی